Ανάληψη υπηρεσίας εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

Ενόψει της λήξης του διδακτικού έτους 2016-2017, υπενθυμίζουμε στους εκπαιδευτικούς ευθύνης Π.Ε. Μαγνησίας ότι:

Α) Οι οργανικά ανήκοντες σε μονοθέσια δημοτικά σχολεία και νηπιαγωγεία εκπαιδευτικοί οφείλουν να αναλάβουν υπηρεσία στην οργανική τους θέση την Τετάρτη 21- 06 – 2017, προκειμένου να ενημερωθούν από τους υπηρετούντες σε αυτά εκπαιδευτικούς για τυχόν εκκρεμότητες και να συντάξουν το πρωτόκολλο παράδοσης-παραλαβής.

Β) Όσοι εκπαιδευτικοί βρίσκονται στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Π.Ε. ή έχουν οργανική θέση σε σχολική μονάδα που βρίσκεται σε αναστολή θα αναλάβουν υπηρεσία στο Γραφείο της Διεύθυνσης Π.Ε Μαγνησίας την Τετάρτη 21- 06 – 2017,  αυτοπροσώπως στο ισόγειο στην κ. Οικονόμου Σοφία.

Γ)  Για λόγους διευκόλυνσης των εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης που είτε είναι αποσπασμένοι σε άλλο ΠΥΣΠΕ είτε είναι αποσπασμένοι εντός ΠΥΣΠΕ Μαγνησίας  είτε βρίσκονται σε άδεια κύησης, λοχείας ή ανατροφής παιδιού, η ανάληψη υπηρεσίας στην οργανική τους θέση με τη λήξη του διδακτικού έτους 2016-2017, θα γίνει στις 21-06-2017, ημέρα Τετάρτη και μπορεί να γίνει δεκτή με αποστολή υπεύθυνης δήλωσης μέσω τηλεομοιοτυπίας (2421076654), η οποία στη συνέχεια πρέπει να αποσταλεί και ταχυδρομικά (Ανθ.Γαζή 164, ΤΚ.38221).