Πρόσκληση ενδιαφερομένων για υποβολή δηλώσεων προτίμησης Σχολικών μονάδων της Γενικής και Ειδικής Αγωγής της Δ/νσης Π.Ε. Μαγνησίας για Βελτίωση θέσης/Οριστικής τοποθέτησης Εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ06 (Αγγλικής Γλώσσας), ΠΕ16 (Μουσικής), ΠΕ60 (Νηπιαγωγών) και ΠΕ70 (Δασκάλων) Γενικής και Ειδικής Αγωγής ? Ανακοίνωση Οργανικών κενών

Από το ΠΥΣΠΕ Μαγνησίας ανακοινώνονται τα οργανικά κενά Δημοτικών Σχολείων,  Νηπιαγωγείων και Σχολείων Ειδικής Αγωγής  & Τ.Ε. των κλάδων ΠΕ70, ΠΕ60, ΠΕ06 & ΠΕ16.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί  των παραπάνω ειδικοτήτων  Γενικής & Ειδικής Αγωγής, που έχουν μετατεθεί στην Π.Ε Μαγνησίας, οι εκπαιδευτικοί που έχουν υποβάλει αίτηση βελτίωσης, ή βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ  να συμπληρώσουν δήλωση τοποθέτησης από την Πέμπτη 18-5-2017 έως τη Δευτέρα  22-5-2017.