Πρόσκληση εκπαιδευτικών των κλάδων ΠΕ06, ΠΕ11, ΠΕ16 που βρίσκονται στη Διάθεση του ΠΥΣΠΕ Μαγνησίας για υποβολή αίτησης-δήλωσης προσωρινής τοποθέτησης για το σχολικό έτος 2017-18

Από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μαγνησίας καλούνται οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ, να υποβάλουν αίτηση – δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων για λειτουργική τοποθέτηση από Δευτέρα 28 Αυγούστου έως και Τρίτη 29 Αυγούστου 2017 .

Η αίτηση-δήλωση τοποθέτησης κατατίθεται αυτοπροσώπως ή από εξουσιοδοτημένο για το λόγο αυτό άτομο μαζί με τα σχετικά δικαιολογητικά (πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, συνυπηρέτησης και αποδεικτικά  όποιων άλλων λόγων επικαλούνται)  στη Δ/νση Π.Ε. Μαγνησίας (1ος όροφος, Γραφείο 3) ή με  fax στο 2421039050αφού προηγηθεί τηλεφωνική επικοινωνία για επιβεβαίωση λήψης της αίτησης.

Όσοι εκπαιδευτικοί είχαν υποβάλει αίτηση οριστικής τοποθέτησης δε χρειάζεται να προσκομίσουν εκ νέου τα δικαιολογητικά που αφορούν στα μοριοδοτούμενα κριτήρια.