Ανακοίνωση για το μάθημα της κολύμβησης

Από σήμερα ξεκινά το μάθημα της κολύμβησης για τους μαθητές των Δημοτικών σχολείων. Στα δύο κολυμβητήρια της πόλης μας 1400 μαθητές από 55 σχολεία της πόλης και της ευρύτερης περιοχής, θα μάθουν τα μυστικά της κολύμβησης και θα αποκτήσουν τις πρώτες βασικές δεξιότητες στο άθλημα αυτό. Οι Καθηγητές Φυσικής Αγωγής με ειδικότητα στην κολύμβηση που θα διδάξουν το μάθημα είναι οι παρακάτω: Καραβασίλη Ελένη, Πάντος Χρήστος, Σταμάτη Μαρία, Τσιτσέ Ιωάννα, Στέκα Αποστολία, Βογιατζόπουλος Χαράλαμπος, Λιάπης Δημήτρης και Καρύδας Λάμπρος. Τον συντονισμό και την οργάνωση του μαθήματος έχει από την περυσινή χρονιά η Δ/νση Πρωτοβάθμιας Μαγνησίας. Τα μαθήματα διεξάγονται σε συνεργασία με την Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος, με  την Περιφέρεια Θεσσαλίας που υποστηρίζει οικονομικά το μάθημα καθώς και από το ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ του Δήμου Βόλου που παραχωρεί τις εγκαταστάσεις.

Συνημμένα