Από 1 έως και 20 Μαρτίου 2022 θα πραγματοποιηθούν οι εγγραφές στα Δημοτικά Σχολεία της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Μαγνησίας για το σχολικό έτος 2022-2023

Καλούνται οι γονείς και οι κηδεμόνες που τα παιδιά τους :

• γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016 να κάνουν αίτηση εγγραφής στο Δημοτικό Σχολείο της περιοχής τους από 1 έως 20 Μαρτίου 2022 για να φοιτήσουν στην Α’ τάξη κατά το σχολικό έτος 2022-23. Εγγραφές μετά τις 20 Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Απαραίτητα δικαιολογητικά που οι γονείς/κηδεμόνες υποβάλλουν

• Αίτηση-υπεύθυνη δήλωση εγγραφής στο Δημοτικό Σχολείο που ανήκουν σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας.
  • Βεβαίωση φοίτησης από το νηπιαγωγείο (παραλαμβάνεται από το Νηπιαγωγείο).
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας (ΑΔΥΜ). πατήστε εδώ
  • Το βιβλιάριο υγείας από το οποίο αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.
  • Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (εκδίδεται από το σχολείο μέσω του Πληροφοριακού συστήματος Myschool του Υ.ΠΑΙ.Θ.).

Δείτε την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. που αφορά τις εγγραφές μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2022-2023  πατήστε εδώ

Παρατίθενται χάρτες και τηλέφωνα με τα στοιχεία των Δημοτικών Σχολείων ευθύνης Δ.Π.Ε. Μαγνησίας.

Για τους χάρτες:

• των Δημοτικών Σχολείων πατήστε εδώ.

Για τα τηλέφωνα επικοινωνίας

• των Δημοτικών Σχολείων πατήστε εδώ.

Σχολικές περιφέρειες Δημοτικών

• για την Απόφαση πατήστε εδώ.

Συνημμένα